Beursnieuws Amerika
De Amerikaanse aandelenmarkten kenden dinsdag opnieuw een zwakke sessie, waarbij de technologieaandelen wederom onder druk stonden. Beleggers lijken steeds voorzichtiger te worden over de waarderingen van bedrijven die profiteren van de AI-hype. De S&P 500 verloor 0,83%, de Dow Jones daalde 1,07% en de Nasdaq Composite sloot 1,21% lager. Daarmee boekte de brede S&P 500-index zijn vierde verliesdag op rij, de slechtste reeks sinds augustus.
Ondanks een aangekondigde miljardeninvestering van Microsoft en Nvidia in AI-start-up Anthropic, bleef enthousiasme uit. De verkoopgolf werd opnieuw aangevoerd door de techgiganten. Nvidia (NVDA) daalde met 2,8% en Microsoft (MSFT) verloor 2,7%. Ook Amazon (AMZN) kreeg harde klappen en leverde 4,4% in. Beleggers lijken winst te nemen in de zogenoemde Magnificent Seven, uit angst dat de koersen te ver zijn opgelopen in aanloop naar de cijfers van Nvidia. Het meest waardevolle bedrijf ter wereld komt vandaag na de slotbel met kwartaalresultaten naar buiten. De chipontwerper is de afgelopen jaren uitgegroeid tot het symbool van de AI-hausse, maar de verwachtingen zijn inmiddels torenhoog. In de afgelopen weken verloor het aandeel al meer dan 10%.
Ook Home Depot (HD) stond onder druk met een verlies van ruim 6%, nadat het bedrijf teleurstellende kwartaalcijfers publiceerde en de winstverwachting voor het hele boekjaar verlaagde. Opvallend genoeg wisten small caps het beter te doen. De Russell 2000-index steeg 0,8%, waarmee kleinere ondernemingen zich wisten te onttrekken aan het negatieve sentiment in de rest van de markt.
De obligatiemarkten lieten eveneens beweging zien: de 10-jaarsrente daalde licht naar 4,12%, terwijl de 2-jaarsrente uitkwam op 3,58%. De lagere rente weerspiegelt de afwachtende houding van beleggers in aanloop naar nieuwe economische data later deze week, waaronder het cruciale banenrapport dat donderdag verschijnt. Door de recente overheidsstilstand is er nog altijd sprake van een datavacuüm, waardoor de markten extra gevoelig zijn voor macro-economisch nieuws.

Aziatische markten volgen negatieve trend
In Aziƫ kleurden de beurzen woensdag overwegend rood. De Nikkei 225 in Japan daalde 0,2% en bereikte tussentijds het laagste niveau in een maand. De zwakte kwam voornamelijk van de technologiesector, waar Advantest ruim 4% verloor en Renesas zelfs 4,4% inleverde. De Japanse 10-jaarsrente steeg ondertussen naar 1,76%, het hoogste punt sinds 2007.
Ook elders in de regio overheerste pessimisme. De Kospi in Zuid-Korea verloor 0,9%, met techzwaargewichten Samsung Electronics (-0,5%) en SK Hynix (-0,8%) als negatieve uitschieters. De Hang Seng Index in Hongkong zakte 0,5%, mede door een scherpe daling van Xiaomi (-4%) na een winstwaarschuwing over stijgende kosten van geheugenchips. In China zelf bleef de schade beperkt: de Shanghai Composite steeg 0,1% dankzij veerkracht in energie- en financiƫle aandelen.
In Australiƫ sloot de ASX 200 0,25% lager, terwijl de Indiase Nifty 50 licht steeg met 0,25%, gesteund door sterke prestaties van de bankensector.

Vooruitblik Europa
De Europese beurzen lijken woensdag voorzichtig lager te openen. Futures wijzen op een daling van 0,2% voor de DAX in Frankfurt en 0,1% voor de CAC 40 in Parijs. De FTSE 100 in Londen opent naar verwachting nagenoeg vlak. Beleggers wachten af hoe Nvidiaās resultaten de stemming in de technologiesector zullen beĆÆnvloeden. Een sterk rapport kan het vertrouwen herstellen, maar teleurstelling kan leiden tot verdere correcties.
Naast Nvidia-cijfers kijken Europese beleggers uit naar de Britse inflatiecijfers over oktober. Verwacht wordt dat de inflatie verder is afgekoeld, wat mogelijk de Bank of England ruimte biedt om het huidige rentebeleid te versoepelen. Ook publiceert Sage Group, samen met Severn Trent en Smiths Group, kwartaalresultaten.
De bredere markt blijft gespannen door de combinatie van hoge waarderingen in groeiaandelen, de onzekerheid over toekomstige renteverlagingen en de vrees dat de economische groei wereldwijd afzwakt.
Beursagenda
| Woensdag 19 november | |
| 11:00 | EUR – Inflatie (CPI) |
| 14:30 | VS – Bouwvergunningen |
| 16:30 | VS – Ruwe olievoorraden |
| 20:00 | VS – FOMC notulen |
| Donderdag 20 november | |
| 14:30 | VS – Philadelphia Fed Productie-index |
| 16:00 | VS – Bestaande huizenverkopen |
| Vrijdag 21 november | |
| 00:30 | JPY – Nationale Kern CPI |
| 01:30 | JPY – PMI diensten |
| 09:30 | EUR – Lagarde van de ECB spreekt |
| 10:00 | EUR – S&P Globals Samengestelde |
| 15:45 | VS – S&P Globals Samengestelde PMI |
| 16:00 | VS – Michigan inflatieverwachtingen |
| 16:00 | VS – Michigan consumentenvertrouwen |
Gebruikte bronnen:
https://www.cnbc.com/2025/11/19/european-markets-nov-19-stoxx-600-ftse-dax-cac-nvidia-earnings.html
https://www.cnbc.com/2025/11/17/stock-market-today-live-updates.html
--- ---
--- (---%)Displaying the --- grafiek
Displaying today's chart






