Luister naar de audioversie van dit artikel (gegenereerd door AI).
Beursnieuws Amerika
De Amerikaanse aandelenmarkten gaan verder op hun positieve elan. De Dow Jones en de S&P 500 kenden een stijging van respectievelijk 0,47% en 0,64%. De technologie-index Nasdaq steeg met 0,52%.
Na enkele dagen radiostilte is er een nieuwe episode in de overnamesaga van Warner Bros. Discovery. Paramount kondigde eerder een vijandig overnamebod aan, nadat Netflix en WBD reeds een overeenkomst hadden bereikt. Paramount biedt meer dan $108 miljard voor het volledige bedrijf terwijl Netflix enkel studio- en streamingactiviteiten zou kopen tegen een prijs van $83 miljard. WBD maakte zich echter zorgen dat Paramount niet in staat zou zijn om dit geld op tafel te leggen, waardoor het bestuur van het bedrijf koos voor het bod van Netflix. Nu maakte Paramount echter bekend dat Larry Ellison, oprichter van Oracle en vader van David Ellison CEO van Paramount, persoonlijk garant zal staan voor $40 miljard voor de overname. Hierdoor zou het grootste struikelblok voor de raad van bestuur van WBD van de baan geholpen moeten zijn. Ook zouden de regelgevende instanties minder problemen hebben met een overname door Paramount. Indien Netflix de strijd wint, wordt er gevreesd dat de streamingreus een te grote macht zou hebben en de eerlijke concurrentie zou beĆÆnvloeden. Uiteindelijk zullen de aandeelhouders moeten beslissen voor welk bod er uiteindelijk gekozen wordt. De aandeelhouders hebben tot 21 januari om hun aandelen aan Paramount te verkopen tegen $30 per aandeel. Paramount spreekt rechtstreeks met de aandeelhouders en als zij erin slagen om 51% van de aandelen in handen te krijgen, heeft het de controle over het bedrijf ook al heeft de raad van bestuur van WBD reeds ingestemd met een verkoop aan Netflix. Deze soap wordt dus ongetwijfeld vervolgd.
Ruimtevaartaandelen zaten bij de beste presteerders op maandag, voortbouwend op de winsten van vorige week. Raketbouwer Firefly Aerospace, dat in augustus naar de beurs ging, steeg met 16% terwijl Intuitive Machines met 12% omhoog schoot. Rocket Lab kende een stijging van bijna 10%, nadat het bedrijf vorige week vrijdag reeds een stijging van bijna 18% kende. Het bedrijf kondigde een satellietdeal aan ter waarde van $816 miljoen met het Amerikaanse Space Development Agency. De afgelopen weken kreeg de ruimtevaartsector een boost door het nieuws dat SpaceX van Elon Musk een beursgang aan het voorbereiden is.
Alphabet kwam met nog overnamenieuws. Het bedrijf koopt Intersect, een datacenter- en energie-infrastructuurbedrijf, voor $4,75 miljard cash bovenop de overname van de schulden. Alphabet verklaart dat Intersect onafhankelijk zal blijven opereren maar dat de overname zal helpen om sneller en meer datacenters online te brengen. Alphabet is verwikkeld in een heuse concurrentiestrijd, voornamelijk met OpenAI, op het gebied van AI. OpenAI heeft reeds meer dan $1,4 biljoen aan infrastructuurinvesteringen gedaan om datacenters te bouwen die het bedrijf nodig heeft om aan de groeiende vraag naar zijn technologie te voldoen. Met de overname van Intersect wil Google proberen deze achterstand in te halen.
Blik op Aziƫ
De aandelenmarkten in Aziƫ lieten een gemengd beeld zien. De Japanse sterindex Nikkei 225 noteerde vlak, terwijl de breder samengestelde Topix een stijging van 0,53% liet zien. De Hang Seng index uit Hongkong daalt met 0,16%. De CSI 300 van het Chinese vasteland kende een stijging van 0,20% en de Nifty 50 uit India noteert vlak.
Het Zuid-Koreaanse bedrijf Hanwha Ocean zag zijn aandeel op dinsdag stijgen met 10% nadat de Amerikaanse president Trump had aangekondigd dat het bedrijf zou helpen bij de bouw van nieuwe fregatten voor de Amerikaanse marine. De schepen zullen worden gebouwd op de Hanwha Philly Shipyard in Philadelphia, die in 2024 door het Zuid-Koreaanse bedrijf is overgenomen. Deze deal maakt deel uit van het bredere handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en Zuid-Korea. In het kader van deze deal werden de invoerrechten op Zuid-Koreaanse producten verlaagd tot 15% in ruil voor onder meer een investeringsbelofte van $350 miljard door Seoul. Hanwha Ocean is een van de grootste scheepsbouwbedrijven van Zuid-Korea, met expertise in de bouw van commerciƫle schepen zoals LNG-tankers, maar ook militaire maritieme platforms, waaronder onderzeeƫrs en oppervlakteschepen. Zuid-Koreaanse defensieaandelen kenden een uitzonderlijk goed jaar. Grote defensiebedrijven als Hanwha Aerospace en Hyundai Rotem zagen hun aandelen met respectievelijk 170% en 270% stijgen. Hanwha Ocean kende voor heel 2025 een stijging van meer dan 220%.
Europa
De aandelenmarkten in Europa noteerden met een licht verlies. De BEL 20 en de Franse CAC 40 kenden een daling van respectievelijk 0,36% en 0,37%. De FTSE 100 uit het Verenigd Koninkrijk daalde met 0,32%, terwijl de Duitse DAX vlak noteerde. De pan-Europese STOXX 600 kende een lichte daling van 0,13%.
Novo Nordisk kende op het einde van het jaar nog een heuse meevaller. De Amerikaanse Food and Drug Administration heeft maandag de allereerste GLP-1-pil voor obesitas van het Deense bedrijf goedgekeurd. Volgens gezondheidsexperts is dit een baanbrekende beslissing en kunnen behandelingen hierdoor toegankelijker worden. Novo Nordisk verwacht de pil begin 2026 op de markt te brengen. Het in de Verenigde Staten genoteerde aandeel van het bedrijf steeg in de nabeurshandel met meer dan 9%. Door deze goedkeuring heeft Novo Nordisk een voorsprong op zijn belangrijkste concurrent Eli Lilly. Dit Amerikaanse bedrijf is op dit moment de dominante speler op de markt en is volop aan het werken om zijn eigen obesitaspil op de markt te brengen.
LYNX Beleggerspodcast
Elke vrijdag praten we u bij over wat er Ć©cht toe doet op de financiĆ«le markten. We analyseren de opvallendste bewegingen, duiden trends en bespreken de themaās die beleggers niet mogen missen.
Van technologie tot grondstoffen, en van aandelen tot opties. In de LYNX Beleggerspodcast brengen we context bij het nieuws, met oog voor zowel kansen als risicoās. Onze beleggingsexperts Justin Blekemolen en Peter Siks vertalen marktnieuws naar concrete inzichten die u helpen om een nóg betere belegger te worden. Luister en volg de podcast op Spotify, Apple Podcast, Podimo of YouTube.
Gebruikte bronnen
https://www.cnbc.com/2025/12/22/wbd-bid-paramount-larry-ellison-backing-bid.html
https://www.cnbc.com/2025/12/22/paramount-wbd-tender-offer-arguments.html
https://www.cnbc.com/2025/12/22/firefly-rocket-lab-intuitive-machines-stock.html
https://www.cnbc.com/2025/12/22/alphabet-to-acquire-intersect.html
https://www.cnbc.com/2025/12/23/hanwha-ocean-shares-jump-10percent-after-trump-says-firm-to-build-warships-for-us-navy.html
https://www.cnbc.com/2025/12/22/fda-approves-first-glp-1-pill-for-obesity-from-novo-nordisk.html
https://www.cnbc.com/2025/12/23/asia-markets-live-nikkei-kospi-hang-seng-singapore.html
--- ---
--- (---%)Displaying the --- grafiek
Displaying today's chart





