Beursnieuws Amerika
De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de nieuwe handelsweek op een positieve noot gestart, met vooral technologieaandelen die een sterke stijging lieten zien. De Dow Jones steeg met 0,44% terwijl de brede S&P 500 een stijging kende van 1,55%. De technologie-index Nasdaq kende de sterkste stijging, met een winst van 2,69%. Hiermee beleefde de index haar sterkste handelssessie sinds mei.
Terwijl beleggers zich steeds meer zorgen begonnen te maken over een zeepbel in de AI-markt, lijken ze deze zorgen nu even achter zich te laten. Broadcom en Alphabet stegen bijvoorbeeld met respectievelijk 11% en 6%. De twee aandelen zijn met elkaar verbonden omdat Google een belangrijke klant is van de ASIC-activiteiten van Broadcom. Broadcom helpt Google dan weer bij het ontwerpen en produceren van de tensor processing units (TPUās) van het bedrijf. Dit zijn de eigen AI-chips van het bedrijf, die worden gebruikt voor de interne AI-infrastructuur. Googleās TPUās worden beschouwd als een concurrent van Nvidiaās grafische verwerkingseenheden (GPUās) voor AI-workloads.
Meer AI-nieuws kwam er van Amazon. Het bedrijf maakte bekend dat het maar liefst $50 miljard gaat investeren om zijn AI-capaciteit uit te breiden. Hierdoor kan het een betere dienstverlening bieden aan de Amerikaanse klanten van haar clouddivisie. Het project zal naar verwachting in 2026 van start gaan en zal bijna 1,3 gigawatt aan capaciteit toevoegen door middel van nieuwe datacenters die zijn ontworpen voor federale instanties. Amazon Web Services stelt dat het project instanties in staat zal stellen om op maat gemaakte AI-oplossingen te ontwikkelen, datasets te optimaliseren en āde productiviteit van het personeel te verbeteren”. AWS biedt zijn diensten aan meer dan 11.000 overheidsinstanties.
Blik op Aziƫ
De aandelenmarkten in Aziƫ bleven dicht bij huis. De sterindex Nikkei 225 uit Japan noteerde vlak, terwijl de brede Topix een kleine daling van 0,21% liet zien. De Hang Seng-index uit Hongkong en de CSI 300 van het Chinese vasteland noteerden wel in het groen, met winsten van respectievelijk 0,39% en 0,95%. De Nifty 50 uit India noteert vlak.
Ook in Aziƫ waren het AI-aandelen die het best presteerden. In de Nikkei 225 stegen Advantest en Lasertec met respectievelijk 4,8% en 1,15%. Tokyo Electron, dat essentiƫle chipapparatuur levert aan fabrieken die chips van Nvidia produceren, steeg met 3,45%.
Europa
De Europese aandelenmarkten kenden een gemengd beeld bij de eerste handelsdag van de week. De BEL 20 en de FTSE 100 uit het Verenigd Koninkrijk sloten beide vlak. De Franse CAC 40 kende een klein verlies van 0,29% terwijl de Duitse DAX een winst van 0,64% liet zien. De pan-Europese STOXX 600 steeg met 0,14%.
Het aandeel van Novo Nordisk daalde met 5,79% waardoor het aandeel nu noteert op het laagste niveau in vier jaar. Het Deense farmaceutische bedrijf maakte bekend dat een langverwacht onderzoek naar de ziekte van Alzheimer zijn belangrijkste doel niet had bereikt. De studie onderzocht of semaglutide ā het actieve ingrediĆ«nt in Novoās succesvolle diabetes- en afslankmedicijnen Ozempic en Wegovy ā de progressie van de ziekte van Alzheimer kon vertragen. Hoewel behandeling met semaglutide in twee afzonderlijke onderzoeken leidde tot verbetering van biomarkers die verband houden met de ziekte van Alzheimer, vertaalde dit zich niet in een vertraging van de ziekteprogressie. De resultaten zijn een tegenslag voor de aandeelhouders van Novo Nordisk, die hadden gehoopt dat dit de gehavende aandelenkoers van het bedrijf een nieuwe boost zou kunnen geven. Zelfs voor de daling van maandag was het aandeel van het bedrijf dit jaar reeds gehalveerd als gevolg van een reeks neerwaartse bijstellingen van de prognoses en toenemende concurrentie, met name op de belangrijke Amerikaanse markt.
Beursagenda
| Dinsdag 25 november | |
| 14:15 | VS – ADP Banenrapport |
| 14:30 | VS – Inflatie (PPI) |
| 14:30 | VS – Detailhandelsverkopen |
| 15:00 | VS – S&P/CS HPI Samengesteld |
| 16:00 | VS – Bedrijfsvoorraad |
| 16:00 | VS – CB Consumentenvertrouwen |
| 16:00 | VS – Voorlopige huisverkopen |
| 16:00 | VS – Detailhandelsvoorraden excl. auto’s |
| Woensdag 26 november | |
| 14:30 | VS – BBP |
| 14:30 | VS – Jobless claims |
| 16:00 | VS – Kern PCE prijsindex |
| 16:00 | VS – Persoonlijke uitgaven |
| 16:30 | VS – Ruwe olievoorraden |
| 20:00 | VS – Beige book |
| Donderdag 27 november | |
| NYSE gesloten | VS – Thanksgiving Day |
| 14:00 | DE – GfK Duitse Consumentenklimaat |
| 14:30 | EUR – ECB notulen |
| Vrijdag 28 november | |
| 00:30 | JPY – Tokyo Basis CPI |
| 00:50 | JPY – IndustriĆ«le Productie |
| 15:45 | DE – Detailhandelsverkopen |
| NYSE sluit 19:00 | VS – Thanksgiving Day |
LYNX Beleggerspodcast
Elke vrijdag praten we u bij over wat er Ć©cht toe doet op de financiĆ«le markten. We analyseren de opvallendste bewegingen, duiden trends en bespreken de themaās die beleggers niet mogen missen.
Van technologie totĀ grondstoffen, en van aandelen tot opties. In deĀ LYNX BeleggerspodcastĀ brengen we context bij het nieuws, met oog voor zowel kansen als risicoās. Onze beleggingsexperts Justin Blekemolen en Peter Siks vertalen marktnieuws naar concrete inzichten die u helpen om een nóg betere belegger te worden.Ā Luister en volg deĀ podcast op Spotify, Apple Podcast, Podimo of YouTube.
Beursagenda
Gebruikte bronnen
https://www.cnbc.com/2025/11/24/broadcom-is-joining-alphabet-in-the-ai-rally-why-investors-are-jumping-in.html
https://www.cnbc.com/2025/11/24/novo-nordisk-shares-plunge-after-alzheimers-drug-trial-fails-to-hit-key-target.html
https://www.cnbc.com/2025/11/24/amazon-to-spend-up-to-50-billion-on-ai-services-for-us-government.html
https://www.cnbc.com/2025/11/25/asia-pacific-markets-tuesday-today-ai-tech-recovery-nikkei-225-hang-seng-index-kospi.html
https://www.cnbc.com/2025/11/23/stock-market-today-live-updates.html
https://www.cnbc.com/2025/11/24/european-markets-on-novpoint24-stoxx-600-ftse-dax-cac-.html
--- ---
--- (---%)Displaying the --- grafiek
Displaying today's chart




