Beursnieuws Amerika
De Amerikaanse aandelenmarkten bleven op woensdag dichtbij huis. De Dow Jones noteerde aan een klein verlies van 0,21%, terwijl de S&P 500 en de technologie-index Nasdaq vlak noteerden.
Het was weer tijd voor een nieuw resultatenrapport van Nvidia. Het bedrijf is er steeds in geslaagd om de verwachtingen van analisten ruimschoots te overtreffen en ook deze keer was niet anders. Nvidia boekte een omzet van $96,22 miljard, terwijl analisten hadden gerekend op “slechts” $92 miljard. Bijna vier jaar na de lancering van ChatGPT, lijkt er nog geen einde te komen aan de fenomenale groei van Nvidia. De omzet verdubbelde ten opzichte van een jaar eerder. Ook de vooruitzichten waren rooskleurig. Het bedrijf verwacht voor het komende kwartaal een omzet van zoān $108 miljard, terwijl analisten hadden gerekend op $104 miljard. De prognose had nog hoger kunnen uitvallen als er geen leveringsproblemen waren geweest, aangezien het bedrijf te kampen heeft met een tekort aan onderdelen zoals geheugenchips. Beleggers maakten zich de afgelopen maanden wat zorgen over de AI-sector. Er werd getwijfeld of de enorme investeringen zich ooit gingen vertalen in winsten. De recente resultaten tonen aan dat Nvidia hier voorlopig nog geen last van ondervindt. Toch gaan er nog stemmen op dat de groei van Nvidia vooral te danken is aan een handvol grote technologiebedrijven, de zogenaamde hyperscalers.
Ook Salesforce rapporteerde uitstekende resultaten. De omzet van het bedrijf steeg met 11% ten opzichte van een jaar eerder tot $11,35 miljard. De nettowinst van $3,53 miljard steeg met 87% ten opzichte van $1,89 miljard een jaar geleden. Salesforce boekte ook een winst van $2,6 miljard op de investering die het bedrijf deed in Anthropic. Voor het derde kwartaal van het boekjaar verwacht Salesforce een gecorrigeerde winst per aandeel van $3,42 tot $3,44 en het bedrijf gaf aan dat de omzet naar verwachting tussen de $11,42 miljard en $11,50 miljard zal uitkomen. Analisten hadden gerekend op een gecorrigeerde winst per aandeel van $3,38 bij een omzet van $11,41 miljard. Bij het sluiten van de beurs op woensdag stond het aandeel Salesforce sinds het begin van het jaar 22% lager, terwijl de S&P 500-index in dezelfde periode 12% is gestegen. Beleggers twijfelen nog steeds over de vraag in hoeverre generatieve AI-modellen een bedreiging vormen voor gevestigde softwarebedrijven.
Blik op Azië
In Azië kleurden de aandelenmarkten grotendeels rood. De Japanse sterindex Nikkei 225 daalde met 0,33%, terwijl de bredere Topix vlak noteerde. De Hang Seng-index uit Hongkong en de Nifty 50 uit India daalden met respectievelijk 0,39% en 0,21%. De CSI 300 van het Chinese vasteland kleurde wel groen en noteerde aan een winst van 0,61%.
De groei van de industriële winsten in China is in juli vertraagd tot het laagste tempo van dit jaar. Deze steeg met 11,2%. Een zwakkere vraag en een bredere economische vertraging hadden hun weerslag op de fabrikanten. De winstgevendheid van industriële bedrijven heeft echter een opvallende ommekeer doorgemaakt. Van een nauwelijks positieve groei vorig jaar naar een groei met dubbele cijfers dit jaar. Dat herstel werd grotendeels gestimuleerd door een wereldwijde hausse op het gebied van kunstmatige intelligentie, die de vraag naar de productie van computer- en elektronica-apparatuur heeft aangewakkerd.
De centrale bank van Zuid-Korea heeft donderdag voor de tweede keer op rij de rente verhoogd in een poging de stijgende prijzen te temperen. De kerninflatie bereikte vorige maand het hoogste niveau sinds december 2023. De Bank of Korea verhoogde de rente met 25 basispunten tot 3%, het hoogste niveau sinds januari 2025, wat in lijn was met de verwachtingen. De BOK verklaarde in haar verklaring dat, hoewel de Zuid-Koreaanse economie in een sneller tempo dan verwacht bleef groeien, de inflatie waarschijnlijk nog geruime tijd boven het streefniveau zal blijven. De kerninflatie in de op drie na grootste economie van Azië steeg in juli tot 2,6%, terwijl de totale inflatie in juli licht afnam tot 2,8%.
Europa
In Europa stegen de BEL 20 en de Franse CAC 40 met respectievelijk 0,45% en 0,27%. Zowel de Duitse DAX, de FTSE 100 uit het Verenigd Koninkrijk als de pan-Europese STOXX 600 eindigden de handelsdag vlak.
Volgens een nieuw rapport is het consumentenvertrouwen in Duitsland, de grootste economie van Europa, in augustus licht verbeterd. Desondanks bleef de index wel nog steeds in negatief gebied. Uit de gegevens blijkt echter dat consumenten verwachten dat de economische omstandigheden zullen verbeteren, waarbij een aanzienlijke stijging van de inkomensverwachtingen het algemene vertrouwen heeft doen toenemen.
Gebruikte bronnen:
https://www.cnbc.com/2026/08/26/stock-market-today-live-updates.html
https://www.cnbc.com/2026/08/26/nvidia-nvda-earnings-report-q2-2027-live-updates.html
https://www.cnbc.com/2026/08/27/china-industrial-profits-july-factory-production-.html
https://www.cnbc.com/2026/08/27/korea-bok-rate-hike-inflation.html
https://www.cnbc.com/2026/08/26/salesforce-crm-q2-earnings-report-2027.html

