Beursnieuws Amerika
De Amerikaanse beurzen sloten vrijdag hoger nadat de zorgen over regionale banken enigszins waren weggeëbd en de toon tussen de VS en China over handel leek te verzachten. De Dow Jones steeg met 0,52% tot 46.190 punten, de S&P 500 won 0,53% tot 6.664 punten en de Nasdaq Composite eindigde 0,52% hoger op 22.680 punten. Wel sloot de Russel 2000 index, die kleine en middelgrote bedrijven bevat, met een verlies van 0,67%.
Het sentiment draaide vrijdagmiddag positief, nadat minister van Financiën Scott Bessent aankondigde later die avond met zijn Chinese ambtgenoot te spreken over handel. Ook president Trump gaf aan dat een ontmoeting met president Xi Jinping later deze maand waarschijnlijk doorgaat. Dat verminderde de angst voor nieuwe importtarieven van 100% op Chinese goederen per 1 november.
De rust keerde terug op de obligatiemarkt: de rente op 10-jaars Treasuries liep weer op tot boven de 4%, na de vlucht naar veilige havens donderdag. De VIX-volatiliteitsindex daalde tot onder de 21, wat wijst op afnemende angst onder beleggers.
Binnen de technologiesector steeg Apple (AAPL) met 1,96%, geholpen door sterke iPhone-verkopen en hernieuwd optimisme over de feestdagencijfers. Nvidia en Microsoft wonnen respectievelijk 0,78% en 0,39%. Daarentegen zakte Oracle (ORCL) met 6,9% na een teleurstellende vooruitblik op de middellange termijn.
American Express (AXP) was een van de grootste stijgers binnen de S&P 500 (+7,27%) na beter dan verwachte kwartaalcijfers. Het concern rapporteerde een winst per aandeel van $4,14 bij een omzet van $18,43 miljard, boven de analistenverwachtingen.
Financiële sector herstelt van klappen
De regionale banken, die donderdag nog hard onderuitgingen, herstelden vrijdag deels. Zions Bancorp steeg bijna 6% na een upgrade van Baird, dat stelde dat de koersval overdreven was in verhouding tot de reële kredietverliezen. Jefferies klom eveneens 6% nadat Oppenheimer het aandeel verhoogde naar outperform; een dag eerder verloor het nog 11% door zorgen over blootstelling aan failliete autolener First Brands.
Fifth Third Bancorp steeg 1,3% na beter dan verwachte kwartaalcijfers: ondanks hogere kredietverliezen, onder meer door de failliete subprime-autolener Tricolor, wist de bank de winst op te voeren. De SPDR S&P Regional Banking ETF sloot 1,6% hoger, maar eindigde de week nog wel 1,9% lager.
Azië: sterke start van de week
De Aziatische markten begonnen de week positief. De Hang Seng-index in Hongkong steeg meer dan 2%, en de Chinese CSI 300 won 0,74% na publicatie van groeicijfers die in lijn waren met verwachtingen. De Chinese economie groeide in het derde kwartaal met 4,8% op jaarbasis, wat bevestigt dat de economie stabiliseert na maanden van stimuleringsmaatregelen. De centrale bank hield de loan prime rate onveranderd op 3%.
In Japan noteerde de Nikkei 225 een forse stijging van bijna 3% tot boven de 49.000 punten, het hoogste niveau ooit. De Topix won 2%. De rally werd aangejaagd door berichten dat de Liberale Democratische Partij (LDP) en de Japan Restoration Party een coalitieakkoord hebben bereikt, wat politieke stabiliteit belooft en de kans op nieuwe economische hervormingen vergroot. In Zuid-Korea sloot de Kospi 0,36% hoger, terwijl de Kosdaq 1,13% steeg. De Australische ASX 200 begon de dag licht lager (-0,1%) na winstnemingen in de grondstoffensector.
Europa: groene opening verwacht
De Europese beurzen lijken maandag de positieve trend uit de VS te volgen. Futures wijzen op een hogere opening. Vrijdag sloot de pan-Europese Stoxx 600 nog 0,95% lager door aanhoudende zorgen over Amerikaanse banken, maar volgens analisten blijft de Europese bankensector fundamenteel sterk. De kredietzorgen spelen vooral in de VS.
Het wordt een relatief rustige beursdag qua macrodata, met enkel Sandvik dat kwartaalcijfers dat kwartaalcijfers rapporteert. Later in de week volgen echter zwaargewichten als L’Oréal, SAP, Barclays, Heineken, Kering, Roche, Unilever en Lloyds Banking Group. De verkoop van Kering’s parfum- en cosmeticatak aan L’Oréal voor €4 miljard kan het Europese sentiment in de luxesector versterken.
De focus van beleggers ligt deze week op een reeks grote bedrijfsresultaten en op het Amerikaanse inflatiecijfer vrijdag. In de VS rapporteren onder meer Netflix, Coca-Cola, Tesla en Intel. De markt zal aandachtig volgen of de recente volatiliteit rond banken en renteverwachtingen doorzet, of dat het positieve kwartaalcijferseizoen het vertrouwen in de beurs verder kan versterken.
Beursagenda
Maandag 20 oktober | VS – Leading Index | 16:00 |
Dinsdag 21 oktober | EUR – Lagarde van ECB spreekt | 13:00 |
Woensdag 22 oktober | VS – Ruwe olievoorraden VS – Tesla Q3-cijfers | 16:30 22:00 |
Donderdag 23 oktober | VS – Jobless claims VS – Bestaande huizenverkopen | 14:30 16:00 |
Vrijdag 24 oktober | EUR – S&P Globals Samengestelde PMI VS – Bouwverunningen VS – Inflatie (CPI) VS – S&P Globals Samengestelde PMI VS – Michigan inflatieverwachtingen VS – Michigan consumentenvertrouwen | 10:00 10:00 14:30 15:45 16:00 16:00 |
--- ---
--- (---%)Displaying the --- grafiek
Displaying today's chart